середа, 3 квітня 2024 р.

Роль технології блокчейн в зміні структури монетарної бази та ВВП країни

 Опубліковано нову статтю Сунцової О.О. "Роль блокчейн в зміні структури монетарної бази та ВВП країни".

Для цитування: 

Сунцова О. Роль технології блокчейн в зміні структури монетарної бази та ВВП країни. Фінансово-кредитні системи: перспективи розвитку. No1(12) 2024. С. 24-36.DOI: https://doi.org/10.26565/2786-4995-2024-1-03 View of Role of blockchain technology in changing the structure of a country's monetary base and GDP (karazin.ua) 

Ця  стаття досліджує роль технології блокчейн у зміні структури монетарної бази країни. Зокрема, розглядаються потенційні переваги та ризики використання блокчейну в монетарній політиці, такі як ефективність, прозорість та нові можливості для управління фінансовою системою. Стаття висвітлює зміни в підходах до монетарної політики через використання цифрових валют на основі блокчейну, а також розглядає виклики, що можуть виникнути при імплементації цієї технології. Висновки цієї статті можуть бути корисними для урядових органів, центральних банків та дослідників, які цікавляться впливом технології блокчейн на фінансову сферу.Протягом останніх років застосування технології блокчейн як замінника фіатних грошей  в різних країнах світу зазнало значного розширення на світовому рівні, оскільки значна кількість бізнес-організацій  усвідомила  важливість  всіх  переваг,  які  надають  технолгії  блокчейн.  Раніше  акцент робився  на  контролі  витрат  з  метою  залишатися  конкурентоспроможним,  але  останнім  часом блокчейн-технології  дещо  посувають  значення  і грошову  масу  і  взагалі  впливають  на  структуру монетарної бази певної країни.На  основі  останніх  досліджень  та  публікацій  стаття  підкреслює  важливість  розуміння економічних принципів, які керують визначення впливів різних економічних та фінансових показників на складові економічного зростання і передбаченням наслідків таких рішень. Вона посилається на видатну роботу економістів P. Romer, R. Lucas, R. Barro, I. Salla y Martin та R. Levine, які поклали основу для вивчення ендогенного економічного розвитку.

Метою даної статті є дослідження практики впровадження блокчейн технології у фінансове забезпечення різноманітних економічних процесів суб'єктів господарювання та їх вплив на структуру монетарної бази певної країни. Таким чином, було виявлено, що вплив блокчейну на саму структуру монетарної бази отримало мало уваги. Незважаючи на те, що блокчейн вже використовується як альтернатива складовим монетарної бази, чим змінює її структуру всередині певної країни,  більшість досліджень сфокусовані на оглядах літератури та надають інформацію для практиків та наукових колективів. Отже, ця стаття ставить перед собою завдання зменшити розрив шляхом розробки моделі для  виявлення  викривлень  у  структурі  монетарної  бази  під  впливом  блокчейну.  Як  ефективно використовувати  блокчейн  все  ще  досліджується.  Як  результат,  робота  багатьох  компаній,  які використовують  технології  блокчейн  для  оплат    є  вразливою  до  технічних  проблем.  Технологія блокчейн  використовується  для  вирішення  цієї  проблеми  та  забезпечення  обміну  даними  між відповідними зацікавленими сторонами. У цьому документі представлено еталон впливу технології блокчейн на структуру монетарної бази та її масу для певної країни стики на основі блокчейну для досягнення сталого функціонування грошей з інтеграцією Інтернету речей та великих даних. Нарешті, потенційні переваги та обмеження аналізуються під час впровадження цієї основи. 

Методи.Макроекономічний аналіз, економетричний аналіз, аналіз тенденцій.

Результати.Визначення  рівня  впливу  технологій  блокчейн  на  зміну  структури  та  об’єм монетарної бази певної країни. Дослідження викликає сумніви щодо класичних економічних доктрин, встановлюючи міцний взаємозв'язок між розподілом складових монетарної бази у її структурі та використанням технології блокчейн при оплатах за товари, роботи та послуги. Воно підкреслює, що економічний зріст країни та структура її монетарної бази залежить від частки використання в цій країні технологій блокчейн. Це дослідження відкриває можливості для подальших досліджень в цій міжгалузевій галузі.

Ключові слова: блокчейн, економічне зростання,  монетарна база, фіатні гроші, ризик, інвестиція


ВВП країни
.
Фінансово
-
кредитні системи: перспективи
розвитку.
No
1
(1
2
) 202
4
.
С
.
24
-
36
.
DOI:
https://doi.org/10.26565/2786
-
4995
-
2024
-
1
-
03



.

Немає коментарів:

Дописати коментар